Genel Bilgi

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Elektrik - Elektronik Mühendisliği, günümüzde baş döndürücü hızda cereyan eden teknolojik gelişmelerde önemli roller üstleniyor. Elektriğin icat edilmesinden günümüze kadar, Elektrik - Elektronik Mühendisleri tarafından hayatı kolaylaştıran pek çok buluş yapıldı. Ceplerimize kadar giren bilgisayarlar ve akıllı telefonlardan, uydu sistemleri, sayısal ses ve video sistemlerine değin bu alanda pek çok ilk, Elektrik-Elektronik Mühendislerinin eseri.

Siz de Çankırı Karatekin Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümünde diğer mühendislik dalları ve insan bilimleriyle iş birliği içerisinde günümüz problemlerine pratik çözümler üretmeyi öğrenip, yarının meslekleri sayılan video işleme, haberleşme, optoelektronik ve biyoinformatik alanlarının ilklerinden olabilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde öğrencilerimiz esnek bir program hazırladık. Bölümümüzde alanındaki en son bilgi ve teknikleri, en yeni yöntem ve araçlarla öğrenme imkânı yakalayacaksınız.

Teorik ve uygulamalı araştırmaları teşvik eden bölümümüzde sanayiyle ortak projeler geliştirmenin yanı sıra bilgiyi derlemeyi, üretmeyi ve sentezleyerek toplum yararına sunmayı öğreneceksiniz. Stajlarla endüstri tecrübesi, değişim programlarıyla da yurt dışındaki üniversitelerde uluslararası araştırma ve eğitim tecrübesi kazanacaksınız.

Kendi kendinize öğrenmeyi öğrenecek, böylece hızla değişen günümüz dünyasında yeteneklerinizi ve kabiliyetlerinizi güncel tutabileceksiniz.