Aday Öğrenci

Elektrik - Elektronik Mühendisliği, günümüzde baş döndürücü hızda değişen teknolojik gelişmelerde önemli roller üstleniyor. Elektriğin icat edilmesinden günümüze kadar, Elektrik - Elektronik Mühendisleri tarafından hayatı kolaylaştıran pek çok buluş yapıldı. Ceplerimize kadar giren bilgisayarlar ve akıllı telefonlardan, uydu sistemleri, sayısal ses ve görüntü sistemlerine değin bu alanda pek çok ilk, Elektrik-Elektronik Mühendislerinin eseri.

Siz de Çankırı Karatekin Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümünde diğer mühendislik dalları ve insan bilimleriyle iş birliği içerisinde günümüz problemlerine pratik çözümler üretmeyi öğrenip, yarının meslekleri sayılan enerji, görüntü işleme, elektronik haberleşme, optoelektronik alanlarının ilklerinden olabilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde öğrencilerimiz için esnek bir program hazırladık. Bölümümüzde en son bilgi ve teknikleri, en yeni yöntem ve araçlarla öğrenme imkânı yakalayacaksınız.

Teorik ve uygulamalı araştırmaları teşvik eden bölümümüzde sanayiyle ortak projeler geliştirmenin yanı sıra bilgiyi derlemeyi, üretmeyi ve sentezleyerek toplum yararına sunmayı öğreneceksiniz. Stajlarla endüstri tecrübesi, değişim programlarıyla da yurt dışındaki üniversitelerde uluslararası araştırma ve eğitim tecrübesi kazanacaksınız.

Bölümümüz, her biri Elektrik – Elektronik Mühendisliğinin farklı alanlarında uzmanlaşmış olan, 1 profesör, 1 doçent ,3 doktor öğretim üyesi ve 4 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadrosu, uygulama destekli eğitime imkan sağlayan 7 adet tam donanımlı laboratuvarlardan oluşan altyapısı ve teknokent’e sahip Üniversite ayrıcalığı ile öğretim hayatına güçlü bir başlangıç yapmayı hedeflemektedir.

Kendi kendinize öğrenmeyi öğrenecek, böylece hızla değişen günümüz dünyasında yeteneklerinizi ve kabiliyetlerinizi güncel tutabileceksiniz.

Geleceğinizi birlikte oluşturmak dileği ile.

Üniversitemiz Aday Öğrenci Sayfası

ÇAKÜ Tanıtım Videosu

Mühendislik Fakültesi Aday Öğrenci Sayfası

Bölüm Tanıtımı

Akademik Kadro

Bölüm Laboratuvarları

Öğrenci Toplulukları

Fotoğraf Galerisi  

Ders İçerikleri

İletişim